مروری بر تجربیات مهاجرت به دانمارک

اگر می خواهید، باید به خوبی شرایط این مهاجرت و نحوه رفتار دانمارک با خودتان را بدانید. شما نمی توانید بدون داشتن اطلاعات لازم و دانستن شرایط مهاجرت به دانمارک، این کار را به نتیجه مطلوب برسانید. بهترین راه به دست آوردن چنین اطلاعاتی، توجه به تجربیات مهاجرت به این کشور زیبا است.

به منظور فراهم کردن این آگاهی، 6 نکته مهم پیرامون این مطلب وجود دارد. این نکات، رازهای طلایی دریافت اقامت دانمارک هستند که به شما کمک می کنند این فرایند را به آسانی طی کنید. تمام این نکات برای کم کردن فشارهای قانونی، مالی، اجتماعی و مهاجرتی لازم هستند.

دانستن مراحل انتقال به دانمارک برای حرکت آینده شما ضروری است. این راهنما، تمام اطلاعات در مورد ویزا، مسکن، بانک، مراقبت های بهداشتی، تحصیلی و تمام شرایط لازم برای مهاجرت به دانمارک را توضیح می دهد.

کشور مبدا، در دریافت اقامت دانمارک تاثیرگذار است.

قوانین بری دریافت ویزای دانمارک، برای کشورهای مختلف یکسان نیست. شما باید نحوه مواجه قوانین دانمارک با کشور خود را بدانید. دانستن این نکته پیش از مهاجرت به شما کمک می کند تا فرایند را آگاهانه تر طی کنید.

شرایط مهاجرت به دانمارک برای مهاجران کشورهای سوئد، فنلاند یا ایسلند بسیار ساده است. همچنین مردم کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای دریافت شهروندی، تنها لازم است تا به مقامات محلی مراجعه کنند. شما باید اطلاعات خود را تنها به اداره پلیس یا شهرداری مربوطه بدهید و تا 3 ماه در این کشور اقامت داشته باشید.

از سوی دیگر، شرایط مهاجرت به دانمارک برای مهاجران کشورهای غیر اتحادیه اروپا سخت تر است. در صورت مهاجرت از آمریکا، کانادا و سایر کشورها، باید ابتدا درخواست ویزا دهید. شما باید با توجه به مورد خاص خود، تقاضای دریافت ویزا دهید.

ویزاهای مختلف توریستی، تحصیلی، شغلی، بلند مدت و کوتاه مدت برای مهاجرت به دانمارک در دسترس است. پس از ارسال درخواست ویزا، نباید مدت زیادی منتظر پاسخ باشید. در حقیقت، برخی از انواع ویزا اقامت دانمارک را می توان طی دو هفته پردازش و تأیید کرد.

باید پیش از مهاجرت به دانمارک، به فکر مسکن باشید.

در مقایسه با سایر کشورها، بحث مسکن در دانمارک برای مهاجران چالش برانگیز است. به دلایل فرهنگی و اجتماعی، افراد در این کشور ترجیح می دهند تا در خانه های تک خانواده مستقر شوند. بنابراین، به دلیل تقاضای بالا مسکن توسط محلیان، پیدا کردن خانه برای مهاجران سخت است.

بهترین گزینه، داشتن یک هم خانه یا اجاره آپارتمان های کوچک تک اتاق است. شما باید پیش از قطعی شدن اقامت دانمارک خود، مطمئن شوید که بودجه لازم برای تامین یک مسکن مناسب را دارید. برای مشورت پیرامون شرایط مهاجرت به دانمارک برای اجاره خانه، حتما با یک موسسه مهاجرتی مشورت کنید.

برای دریافت اقامت دانمارک، باید بودجه بالایی داشته باشید.

دانمارک یکی از بهترین کشورهای اروپایی از نظر سطح رفاه اجتماعی می باشد. این کشور جزء شادترین کشورهای جهان است و شاخص اقتصادی بسیار خوبی را نشان می دهد. چنین سطح رفاه و آرامشی، بودجه مالی زیادی را برای مهاجرت به دانمارک طلب می کند.

افراد محلی به سبب کسب درآمد از سیستم اقتصادی خوب دانمارک مشکلی ندارند. هر چند، توریست ها و مهاجران در ابتدای راه مشکلات فراوانی خواهند داشت. مهاجرت به دانمارک شاید در ابتدا پر هزینه باشد، اما در بلند مدت، منابع کشوری این بودجه را تامین می کنند.

البته نکته مهم دیگر در حوزه مالی اقامت دانمارک، مربوط به مالیات است. این کشور به نسبت سایر کشورها، مالیات بیشتری دریافت می کند که ممکن است برای مهاجران سخت باشد. به همین منظور، برای آگاهی از شرایط مهاجرت به دانمارک، حتما باید تعرفه های مالیاتی را بررسی کنید. گاهی مهاجران به دلیل ناآشنایی با قوانین محلی، جریمه مالیاتی می دهند.

دانمارک مقصد مناسبی برای افراد جویای کار می باشد.

شغل و فرصت های شغلی از جمله دلایل اصلی مهاجرت به دانمارک است. علاوه بر این، این کشور اخیراً برنامه ای را برای متخصصان با صلاحیت بالا راه اندازی کرده است. بنابراین، اگر مهارت های متناظر در زمینه فناوری اطلاعات، مهندسی و مراقبت های بهداشتی دارید، می توانید درخواست اقامت دانمارک را دهید.

نیمی از فرصت های شغلی در دانمارک توسط دولت ارائه می شود، اما برای داشتن شانس بیشتر برای کار، باید حداقل زبان دانمارکی اولیه را بدانید. بسیاری از افرادی که در دانمارک کار می کنند، مشاغل آزاد دارند. به این معنی که آن ها دارای مشاغل تجاری خاص در کشاورزی، صنعت هتلداری یا بخش فناوری هستند. داشتن توانایی شغلی، یکی از شرایط مهاجرت به دانمارک است.

اگر تحصیلات برایتان مهم است، در مهاجرت به دانمارک شک نکنید .

سیستم آموزشی دانمارک به 4 مرحله تقسیم می شود: ابتدایی، راهنمایی متوسطه، راهنمایی و تحصیلات بالاتر. آموزش در مدارس ابتدایی و متوسطه به زبان دانمارکی انجام می شود. با این حال، کودکان معمولاً دوره های عمیق انگلیسی یا آلمانی را می گذرانند.

مهاجران در مهاجرت به دانمارک، اغلب مدارس بین المللی را برای فرزندان خود انتخاب می کنند تا از موانع زبانی عبور کنند. در نظر بگیرید که برای اقامت دانمارک، دوره های فشرده زبان دانمارکی در مدارس خصوصی بین المللی نیز موجود است.

  • آموزش پیش دبستانی

سن: 3-6 سال

اجباری: خیر

  • ابتدایی و متوسطه دوم

سن: 6-16 سال

اجباری: بله

  • تحصیلات متوسطه عالی

سن: 17-19 سال

اجباری: خیر

سطح بهداشت اجتماعی و فردی در دانمارک، بالا است.

همه شهروندان و مهاجران ساکن دانمارک از خدمات بهداشتی و درمانی رایگان برخوردار هستند. سیستم مراقبت های بهداشتی دانمارک توسط دولت و از طریق مالیات ملی بهداشت (8 درصد درآمد) تأمین می شود. خدمات مراقبت های بهداشتی عمومی مهاجرت به دانمارک شامل مراقبت های اولیه، تخصصی، بیمارستانی، پیشگیرانه و حتی بهداشت روانی است.

بیمه خصوصی اقامت دانمارک داوطلبانه است. هر چند، سه سوم مردم آن را خریداری می کنند. این بیمه به طور کامل مراقبت های دندانپزشکی، هزینه های داروخانه و سایر خدمات را که توسط یارانه دولت پرداخت نمی شود، پوشش می دهد.

سخن پایانی

قبل از مهاجرت به دانمارک موارد زیادی وجود دارد که باید بدانید. به عنوان مثال، ممکن است در یافتن محل اقامت در شهرهای بزرگ تر مانند کپنهاگن و آرهوس مشکل داشته باشید. شما همچنین باید انتظار هزینه های بالایی برای تقریباً همه بانک های دانمارک را داشته باشید.

اگر شهروند اتحادیه اروپا نیستید، باید برای ویزا درخواست دهید. اگر شهروند اتحادیه اروپا هستید، برای ورود به این کشور نیازی به ویزا ندارید. در حقیقت هنگام درخواست ویزا، شما برای مجوز کار و اجازه اقامت دانمارک درخواست می کنید. طبق شرایط مهاجرت به دانمارک، پس از اخذ ویزا تنها کاری که باید انجام دهید، ثبت نام برای اخذ شماره مالیاتی است.

اطلاعات و نکات گفته شده در مور مهاجرت به دانمارک، به شما کمک می کند تا با خیالی آسوده به این کشور بروید. دانمارک می تواند یک مقصد مناسب برای شما باشد چرا که سطح رفاه بالایی را وعده می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *