چگونه بازیگر شویم؟ (قدم به قدم)

چگونه بازیگر شویم؟

از کجا بدانیم استعداد بازیگری داریم؟ ابتدا باید بگوییم که این پرسش به همان اندازه که جامع است؛ هیچ پاسخ ساده ای وجود ندارد و باید صبر داشته باشید تا به نتیجه نهایی برسید.

جاده رویای بازیگری ابتدا از ایستگاه شما می گذرد. هرچه بیشتر در مورد خود و استعدادهای خود بدانید، روند کار سریعتر خواهد بود. بنابراین ابتدا باید بفهمیم که آیا استعداد بازیگری داریم یا نه! بریم که بفهمیم چگونه بازیگر شویم؟

اولین قدم در راه بازیگر شدن، یادگیری اصول بازیگری است که می تواند به صورت آموزش های گروهی یا انفرادی باشد و در شناسایی استعداد شما تا حدودی مفید است.

بازیگری یعنی چه؟

بازیگری یعنی چه؟

تعریف بازیگری اولین قدم برای ورود به این عرصه است.

بازیگری در واقع تمام اعمال و رفتاری است که فرد برای روایت یک داستان و شخصیت های آن از خود بروز می دهد.

از اینجا متوجه می شویم که بازیگر باید شناخت کاملی از ساختار داستان، درام و روانشناسی شخصیت داشته باشد و هرچه دانش شما نسبت به این مفاهیم عمیق تر باشد، اطمینان و کیفیت کار شما بهتر است.

برای بازیگر شدن چه کاری باید انجام دهیم؟

برای بازیگر شدن چه کاری باید انجام دهید؟ ابتدا بگذارید یک نکته مهم را یادآوری کنیم که بازیگری هرگز مقصدی نیست که به آن می روید.

تفسیر شما از بازیگری باید در همان سطح خودآگاهی باشد. این بدان معناست که قبل از این سوال که چگونه بازیگر شویم؟ باید یک سوال مهمتر از خود بپرسید: آیا من بازیگر هستم؟!

برای دریافت پاسخ به این سوال کلیدی می توانید از اساتید و صاحب نظران این حوزه کمک بگیرید، اما جواب نهایی را دارید.

شما کسی هستید که سرانجام دنیای توانایی های خود را ارائه می دهید و هیچ کس جز دنیای منحصر به فرد ذهن و استعداد خود را نمی دانید.

به یاد داشته باشید که مسیر رویایی بازیگری به هیچ وجه ساده و بدون درد نیست و به تلاش و جستجو زیادی نیاز دارد و این جستجو باید از شما شروع شود تا شرایط بازیگر شدن را پیدا کنید.

یادگیری بازیگری

شرکت در دوره های بازیگری یکی از جدی ترین راه های ورود به دنیای بازیگری است و سالانه هزاران نفر در سراسر کشور در این دوره ها ثبت نام می کنند.

اساتید و پیشکسوتان این حرفه علاوه بر اینکه شما را با فنون و روش های بازیگری آشنا می کنند، راه های ورود به دنیای بازیگری را نیز به شما نشان می دهند.

یادگیری تکنیک های بازیگری، از جمله آموزش حسی، زبان بدن، فن بیان و سمینارهای شخصیت، به شما در ایجاد شخصیت های ماندگار و شخصیت های نمایشی کمک می کند.

اما این تمام ماجرا نیست. در طول این دوره ها یاد می گیریم که چگونه بازیگر شویم؟ و با یادگیری و انتقاد انعطاف پذیر باشیم.

ما همچنین یاد می گیریم که خوب مشاهده کنیم و به درستی گوش دهیم.

اما به دلیل فعالیتهای روزمره ما در جامعه و بعضا عدم دسترسی آسان به دلیل مداخله از راه دور یا موقتی در دوره های دیگر حوزه های زندگی، امکان ثبت نام در دانشکده های بازیگری اساتید در این زمینه وجود ندارد و این مشکل مانع آن می شود پیشرفت و دستاوردهای ما این رویای بازیگری شد.

امروزه، به لطف پیشرفت فن آوری ارتباطات، دوره های آموزش مجازی و آموزش از راه دور در اینترنت پیشرفت چشمگیری داشته است.

برابری و استاندارد سازی تحصیلات برای همه ساکنان هر کشور در ایران با مقداری توان مالی و موقعیت اجتماعی نتیجه مهم این تحول بزرگ است و بانی کاستر به عنوان یکی از رهبران آموزش آنلاین بازیگری و فیلم نمونه بارز این گفته است:

دوره‌های آنلاین بازیگری مشابهت‌های زیادی با آموزشگاه‌های حضوری دارند. با این تفاوت که در هر زمان و مکان که باشید می‌توانید آموزش ببینید و از آموزش اساتید این حوزه بهره‌مند شوید

تست بازیگری چگونه است؟

تست بازیگری چگونه است؟

تست بازیگری یکی از محبوب ترین موضوعاتی است که توسط یک بازیگر یا دانشجوی بازیگری پوشش داده می شود.

در این مقاله می خواهیم همه چیز را در مورد تست بازیگری به شما بگوییم. از مرحله تماشای تماس ها گرفته تا حضور و انتخاب و قرارداد.

ابتدا باید بپرسیم آزمون بازیگری چیست؟ گروه های تولید فیلم و تئاتر یا سریال ها و شبکه های خانگی دعوت نامه های مربوط به پروژه خود را برای جذب افراد مورد نیاز منتشر می کنند.

در این فراخوانها باید به طور دقیق تخصص، سن فرد مورد نظر، محل و تاریخ پروژه، عوامل اصلی و ابزار ارتباط با عوامل ذکر شود.

بنابراین، اگر با تماسی روبرو شدید که اطلاعات ناقص و نامفهومی در مورد پروژه ارائه می دهد، شک نکنید که مدیران حرفه ای نیستند یا تصور روشنی از کارشان ندارند.

در این گفتگوها، آنها اغلب به دنبال بازیگرانی با ویژگی های خاص می گردند. اگر این ویژگی ها برای شما مناسب است، می توانید با آنها تماس بگیرید.

نوع پوشش

قبل از مراجعه به تست بازیگری، چند مورد را بخاطر بسپارید.

اول، خوردن غذای سنگین یا معده خالی در حین تست بر عملکرد شما تأثیر می گذارد.

فشار خون پایین و قند خون یا مشکل در حرکت کیفیت بازی شما را کاهش می دهد.

توصیه می کنیم قبل از تست یک وعده غذایی ساده و مقوی بخورید تا آماده درخشش باشید.

ظاهر شما مسئله مهم دیگری است که نباید از آن غافل شد. استفاده از لباس های غیر معمول و اندازه های نامناسب یا آرایش و مدل موهای غیرمعمول کار شما را دشوارتر می کند. آن را تا حد ممکن ساده و ساده نگه دارید.

به یاد داشته باشید که رمز موفقیت صداقت و سادگی است.

زبان بدن باید چگونه باشد؟

زبان بدن شما را قبل از انجام کار به شما معرفی می کند. اعتماد به نفس، راحتی و آرامش شما در رفتار بدنی شما منعکس می شود.

شک نکنید که کارگردان در همه حال به درگاه خداوند دعا می کند تا شما برای نقش او مناسب باشید و تنش او کمتر از شما نیست، بنابراین با اطمینان به چشمان او نگاه کنید.

با بدنی آرام و بدون استرس وارد شوید. همه چیز در اختیار شماست !

انواع تست بازیگری

انجام گفت و گو

هر کارگردانی روش خاص خود را در تست بازیگر دارد. بیشتر این جلسات با مقدمه آغاز می شود.

از شما خواسته می شود خود را معرفی کنید. ادامه مسیر ممکن است برای هر فرد متفاوت باشد.

برخی از کارگردانان فقط با بازیگر صحبت می کنند تا شخصیت و ظاهر او را بهتر بشناسند. در این مرحله، بسیاری پذیرفته یا رد می شوند.

برخی از کارگردانان از بازیگر می خواهند خاطرات یا اتفاقات خوب یا بد زندگی خود را بیان کند.

شما را در حالت های مختلف شادی ، غم ، ترس و … قرار می دهد. مراقب باشید هرگز در این روند اقدامی انجام ندهید و سعی کنید تا حد ممکن طبیعی و واقع بینانه صحبت کنید.

خواندن متن آماده

میدونم که سوالت اینه که چگونه بازیگر شویم؟  خب این تست رو کارگردان ها ازت میگیرن حتما !

بعضی از کارگردان ها از بازیگر می خواهند فیلمنامه را برای آنها یا دوربین بازی کند.

در این حالت یا متن به بازیگر داده می شود یا از او خواسته می شود متنی را که به یاد می آورد بازی کند.

اگر متن جدیدی به شما داده شد، به خاطر داشته باشید که وقت ساختن و درک شخصیت را ندارید، بنابراین سعی کنید او را تا حد ممکن به خود نزدیک کنید و مانند شخصیت خود بازی کنید. این در بازی طبیعی و باورپذیر شما بسیار مفید خواهد بود.

اگر از شما خواسته شود که یک مونولوگ بسازید، بدیهی است که باید چند متن مختلف را با حالات و احساسات مختلف حفظ کنید. این مونولوگ می تواند بخشی از یک نمایش یا دنباله فیلم مورد علاقه شما باشد.

متن را به خوبی تمرین کنید و سعی کنید اجرایی بی ارتباط با بازی بازیگر اصلی ارائه دهید. شخصیت را به روحیه خود نزدیک کنید و از اصطلاح “بازیگری” خیلی پرهیز کنید.

هنگام انتخاب مونولوگ، سعی کنید متن را با تغییرات حسی مورد نظر انتخاب کنید تا مهارت بازیگری خود را نشان دهد.

شما از ابتدا گریه نخواهید کرد و تمام مدت با صدای بلند فریاد نخواهید زد.

نقش مناسبی برای چهره ، سن و ویژگی های خود انتخاب کنید و در مونولوگ زندگی کنید.

برای یافتن نمونه هایی از مونولوگ هایی که در یک تست بازیگری آنلاین یا شخصی مفید خواهند بود ، مقاله “مونولوگ چیست” را در وب سایت Banixter بخوانید.

تا اینجا تا حدودی متوجه شدین که چگونه بازیگر شویم؟ ادامش هم بخون !

تست بازیگری بداهه

بداهه نوازی یکی از ابتدایی ترین و در عین حال جذاب ترین تمرینات بازیگری است.

شما در بداهه ظاهر می شوید و این همان چیزی است که کارگردانان باهوش می دانند، بنابراین قبل از شرکت در آزمون بازیگری بیشتر روی بداهه پردازی خود کار کنید.

بداهه پردازی در یک جلسه بازیگری می تواند به روش های بی شماری انجام شود.

کارگردان ممکن است از شما بخواهد که خود را در موقعیتی مانند زندان، تنها در یک اتاق یا یک شی imagine تصور کنید.

شاید این تمرین بداهه نوازی به صورت گروهی انجام شود و همزمان با شما چندین نفر در این بداهه نوازی حضور داشته باشند.

چگونه بازیگر شویم ؟ (زندگی بازیگری)

چگونه بازیگر شویم ؟ (زندگی بازیگری)

بازیگر باید زندگی عادی داشته باشد و در عین حال نیازهای خود را برآورده کند.

سوال اصلی این است که چگونه بازیگر شویم؟ شما به عنوان یک بازیگر باید زندگی را با تمام فراز و نشیب های آن بپذیرید و زندگی کنید.

بنابراین ، حضور شما در جامعه باید با مشاهده و گوش دادن به همه جزئیات همراه باشد.

اگر به محل کار خود بروید ، زمانی که از خانه به محل کار خود می گذرانید مهمترین زمان روز است. از این فرصت استفاده کنید و از همه افرادی که در طول مسیر می بینید استفاده کنید تا تجربه شخصی خود را ارتقا دهید.

حدس زدن روابط افراد ، کار آنها و مشاهده رفتار و عملکرد آنها، گنجینه شخصی شما را کامل می کند. چه کسی می داند شاید چند روز بعد شما در نقش همان شخصی باشید که در اتوبوس کنار شما نشسته است.

فعالیت زندگی محدود به تماشای افراد و گوش دادن به مکالمات آنها نیست.

بازیگر باید از هنر خارج از شهروند عادی آگاه باشد. بخش مهمی از اقدام زیستی مطالعه و آشنایی با سبک های ادبی و بصری است.

شما باید بتوانید در مورد آثار هنری و پدیده های اجتماعی اطراف خود فکر کنید، نه اینکه فقط یک تماشاگر معمولی باشید.

بازدید از گالری های هنری و شناختن هنرمندان مهم ایرانی و خارجی فقط آغاز کار است. شما مخاطب جدی هستید و تصوری از هنر دارید.

بدون شک سینما برای همه اعضای این خانواده بزرگ سرگرم کننده است اما تماشای آثار فاخر و ارزشمند و شناختن چهره های مهم سینمای ایران و جهان بسیار مهم است.

با مطالعه نقدهای فیلم و پیگیری وقایع مهم سینما و تئاتر جهان، خود را در معرض هنر ناب قرار دهید. این یکی از اصول مهم ورود به دنیای بازیگری است.

سخن پایانی

خب اینم از مقاله چگونه بازیگر شویم؟

در این مقاله در مورد این که چگونه بازیگر شویم؟ صحبت شد. اما باید بدانید که این شما هستید که راه خودتون را پیدا میکنید و به سوی موفقیت قدم برمیدارید.

امیدوارم سال دیگه خودت یه مقاله با عنوان چگونه بازیگر شویم؟ بنویسی و به بقیه کمک کنی !

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *